Anglie 24. 4. – 28. 4. 2023

Poznávací zájezd do Anglie

 

Na konci dubna se nejstarší děti z naší školy vydaly na poznávací zájezd do Anglie. Dlouhá cesta začala v pondělí 24. 4. V úterní podvečer byly děti rozděleny po skupinkách do místních rodin. Pro mnohé to bylo významné vystoupení z jejich „komfortní zóny“, ale právě jeden z cílů takového výletu je jistojistě překonávání sebe sama a poznávání nových návyků, osob a kultur.

Program byl velmi nabitý, protože bylo naplánováno poznat co nejvíce památek, navíc byl mezi návštěvu Londýna zařazen i výlet do přímořského Brightonu. Během  návštěvy Londýna viděly děti mnoho světoznámých památek, staveb i parků jako např. Tower Bridge, Buckingham Palace, Hyde Park, Greenwich Park, St. Paul´s Cathedral, Trafalgar Square, China Town, Millenium Bridge, které jim ukázaly pro mnohé nový svět pulzující světové metropole. Jedinečným zážitkem také byla návštěva Tower of London, kde jsou vystaveny korunovační klenoty. Žáci si náramně užili i návštěvu strašidelného domu Lodon Dungeon. V neposlední řadě také děti ochutnaly anglickou specialitu Fish´n´Chips. Dechberoucím zážitkem byly pro mnohé výhledy z rozhleden či ze slavné atrakce London Eye. V časově náročném programu se v Brightonu dokonce otevřelo okénko pro rozchod a nákupy. Překvapením pro všechny pak bylo výborné počasí, které pro Anglii není vůbec typické a je terčem mnohých vtipů.

Děti zhodnotily zájezd jako velmi povedený. S chováním dětí byly pak spokojeni všichni z řad učitelek, průvodců, a dokonce i páni řidiči. Nezbývá, než si zájezd zopakovat znovu.

Fotografie zde.

 

Komentáře jsou zakázány.