9. A a 8. B v Jaderné elektrárně Dukovany

Dne 20. 5. 2019 se vypravil autobus s žáky 9. A a 8. B na plánovanou exkurzi do nedalekých elektráren, aby si doplnili znalosti o jaderné energetice a výrobě elektřiny. Nejprve jsme navštívili Informační středisko Jaderné elektrárny Dukovany, kde nám pustili filmy o tom, co by se stalo, kdyby došlo k výpadku el. energie, a na různých modelech nám ukázali, jak jaderná elektrárna funguje. Žáci si mohli interaktivně vyzkoušet např. výrobu elektřiny, skládat elektrické obvody či si hrát s plazmovou koulí. Před polednem jsme přejeli do Informačního centra vodní elektrárny Dalešice, kde jsme se dozvěděli,že se jedná o elektrárnu přečerpávací a paní průvodkyně nám sdělila některé zajímavosti z výstavby elektrárny a o jejich technických parametrech. Výlet jsme zakončili procházkou po naučné stezce přes Mohelenskou hadcovou step, odkud byl krásný výhled na okolí elektráren. Fotografie zde.