Pohár Rozhlasu

Dne 3. 5. a 4. 5. 2018 se sportovní reprezentační výběr naší školy účastnil již tradičně atletického klání družstev „Pohár Rozhlasu“. První den závodili sportovci z mladší kategorie a druhý den se pořádaly závody pro kategorii starších. Naše základní škola měla zastoupení po oba dva dny.
Soutěžilo se v těchto disciplínách:
Kategorie starší žákyně – 60 m, 800 m, výška, dálka, koule 3 kg, štafeta 4×60 m
Kategorie mladší žákyně – 60 m , 600 m, výška, dálka, míček 150 g, štafeta 4×60 m
Kategorie starší žáci – 60 m, 1500 m, výška, dálka, koule 4 kg, štafeta 4×60 m
Kategorie mladší žáci – 60 m, 1000 m, výška, dálka, míček 150 g, štafeta 4×60 m
Za jednu disciplínu v dané kategorii mohli startovat maximálně 3 žáci, každý žák se také mohl účastnit pouze 2 disciplín a štafety. Této soutěže se tím pádem vždy účastní poměrně velké množství žáků. Bodovalo se dle platných atletických tabulek.
Startovní soupiska:
Mladší žákyně (6. a 7. ročník)Říčánková Nela, Pavlíčková Klára, Cardová
Magdaléna, Jeřábková Veronika, Krejčířová Adéla, Hejduková Viktorie,
Punčochářová Anna, Ondriášová Tereza
Starší žákyně (8. a 9. ročník)Vendula Elizabeth Krejčí, Perková Natálie, Helánová
Tereza, Vašková Pavlína, Homoláčová Markéta, Černá Tereza, Vitulová Klára,
Vitulová Zuzana
Mladší žáci (6. a 7. ročník)Novotný Tomáš, Zduba Jaroslav, Krupička Filip, Sova
Miroslav, Srnec Lukáš, Zeman Vojtěch, Střecha Marek, Havlík Michal
Starší žáci (8. a 9. ročník)Zounek Lukáš, Poláček David, Waldsberger Tomáš,
Sachinidis Michalis, Zábranský Radim, Drbal Jakub, Putna Zdeněk, Sattler Tomáš
Celkové pořadí naší školy:
Mladší žákyně – 3. místo
Starší žákyně – 6. místo
Mladší žáci – 2. místo
Starší žáci – 6. místo

Všichni naši reprezentanti se se ctí vrhli do zápolení a i přes drobné neúspěchy bojovali s obrovským nasazením. Báječnou atmosféru si vytvořilo hlavně družstvo mladšího žactva, jehož děvčata získala v těžké konkurenci celkové 3. místo a chlapci dokonce 2. místo. Všem závodníkům děkujeme a přejeme další vavříny na poli sportu.

Výsledky – Mladší žáci      Výsledky – Mladší žákyně      Výsledky – Starší žáci   Výsledky – Starší žákyně

Fotografie zde, nebo kliknutím na fotografii.