1. A a 1. B na školním výletě

Dne 23. 5. 2019 obě první třídy byly na svém prvním výletě a to v ZOO Brno. Ihned po otevření ZOO se děti zúčastnily výukového programu Stopujeme zvířátka. Program se týkal savců, kteří žijí u nás. Děti si mohly sáhnout na různé druhy srsti a poznat, z jakého zvířete je. Při interaktivní prezentaci poznávaly zvíře po hlasu a určovaly jejich stopy. Dozvěděly se, že nejmenší savec je rejsek a největší savec je plejtvák. Na závěr nechyběla poznávací práce ve skupinách – přiřazování stop ke správnému zvířeti. Potom děti měly hodinovou prohlídku části ZOO s doprovodným  slovem paní průvodkyně. Prošly si ZOO od surikat až po medvědy a tygry. Závěr výletu klasicky patřil nákupu suvenýrů. Výlet se vydařil. Fotografie z výletu zde.